Youtube Neden Yavaş

Yazar Muhammed Yahya Varlık / 24 Aralık 2016 09:46
Son günlerde sosyal medyada çıkan yavaşlıklardan sonra şimdilerde de Youtube yavaşladı hatta Youtube'a hiç girilmiyor. Youtube'un yavaşlamasının nedeni nedir? Youtube neden yavaş? Hepsi teknoloji sitemizde.
Youtube Neden Yavaş

Yaşadığımız son acı olaylar nedeni ile sosyal medyada yasaklamalar başlamıştı. Daha sonra ise bu olay Youtube'a da sıçradı. Dün akşamdan beri Youtube'a giriş yapılamıyor. Youtube sorunun kendisinden kaynaklı olmadığını, sorunun yalnızca Türkiye’de yaşandığını açıkladı. Diğer ülkelerden girişlerde herhangi bir sıkıntı yok. Bilgi Teknolojileri Kurumu konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

Peki Youtube'a Nasıl Giriş Yapabiliriz

Youtube'a 2 şekilde giriş yapabiliriz:

1. Herhangi bir siteden VPN kurarak

2. Bu yöntem ise Proxy değiştirme. Bu yöntem,  bazı internet kullanıcıları için zor bir yol fakat yine de biz size en kolayını anlatacağız.

  • Google'a Tor Browser indir yazın.
  • Tor Browser'ı indirin ve kurun.

Artık internete bu Browser (tarayıcı) ile giriş yapabilirsiniz. Tor Browser sizin için internet girişlerinizi değiştirir. Sistem sizi dünyadaki herhangi bir ülke üzerinden giriyormuş gibi gösterir ve siz de bu şekilde Youtube'a giriş yapabilirsiniz. Bence bu yöntem diğerinden daha kolay ve hızlı. Yapamadığınız herhangi bir aşamayı yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bu arada Youtube 20.12.2016 saat 00:00 dan beri erişime kapalı. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı konu ile alakalı olarak Tedbir amaçlı kapatıldığını savunuyor. Dünyaca ünlü ve dünyanın en çok girilen video sitesinden açıklama geldi. “Youtube erişime neden kapatıldı?” sorusuna yönelik olarak Youtube, kendilerinden kaynaklanan herhangi bir sorun olmadığının altını çiziyor.

25.21.2016 itibarı ile Youtube tekrardan çalışır hale geldi.