Yeni Çıkan Akıllı Saatler

Yazar Muhammed Yahya Varlık / 17 Eylül 2020 17:45
Uzun zamanlardan bu yana akıllı saatler kullanılmakta olmasına rağmen ilgi artmış bulunmaktadır.
Yeni Çıkan Akıllı Saatler

Apple, Samsung, Huawei, gibi firmalar bu alanda oldukça kaliteli çalışmalar yaparak müşterilerin beğenisine sunmuştur. Önceki dönemlerde kullanım ile ilgili sıkıntıların olmasını bahane göstererek birçok kullanıcı eski tür saatleri kullanmaya devam etmektedir. Yeni çıkan akıllı saatler kullanım bakımından oldukça beğenilmesi ile birlikte akıllı saat tercihi daha fazla olmuştur.

Akıllı saat kullanmanın faydaları son derece fazladır. Öncelikle telefonda bulunmakta olan bilgilerin tamamına bu vesile ile ulaşmak mümkün olmaktadır. böylece sürekli olarak telefon çıkarmak gibi bir zorunluluk ortadan kalkmış olur. Fitness gibi konularda kullanıcının kendisini takip etmesine fayda sağlamaktadır. Uygu düzeni ve nabız gibi birçok konuda kullanıcısına veri hizmeti vermektedir. Birçok kullanım alanı bulunmasından dolayı her yaşa hitap edebilmektedir. Kullanım alanı 7 den 77 ye olarak tabir edilebilir.

Akıllı Saat Alırken Hangi konulara Dikkat Edilmeli?

Akıllı saat tercih ederken nelere dikkat edilmeli? Sorusuna ilk olarak kullanmakta olduğunuz telefona alacağınız akıllı saatin uyumlu olmasına dikkat edilmeli denilebilir. Apple Watch olarak bilinmekte olan akıllı saatleri örnek vermek gerekirse bu model sadece iPhone’larla hizmet sağlamaktadır. Bunun dışındaki telefonlarda kullanılması mümkün olmayacaktır.

Spor tutkunu bir kullanıcı iseniz böyle bir durumda da sizlere uygun bir şekilde hizmet vereceğini düşündüğünüz bir markanın tercih edilmesi gerekmektedir. Genel olarak tüm markalarda ise dikkat edilecek diğer konu ile markanın pil ömrünün ne kadar olacağıdır. Hibrit akıllı saatler pil ömrü bakımından oldukça kaliteli bir hizmet sağlamaktadır.

Alacağınız akıllı saatlerde hangi fonksiyonların bulunduğu da oldukça önemlidir. Bu araştırmanın yapılması ile birlikte tercih yapılması daha doğru olacaktır. Ayrıca tasarım ilk olarak göze çarpan husus olarak değerlendirilmelidir.


En İyi Akıllı Saat Modelleri Hangileridir?


Samsung Galaxy Watch

Andoid kullanıcıları arasında bulunuyorsanız bu akıllı saat en iyi neticeyi alabileceğiniz saatler arasında bulunuyor. Pil ömrü olarakda diğer seçeneklere göre oldukça performansı üst düzeyde bulunmaktadır. iOS’ta sorunsuzca çalışabilen bir model olması ile birlikte her kesim tarafından kullanılabilmektedir. 1800 TL gibi bir ortalama ile satışta bulunmaktadır.


Apple Watch Series 5

En iyi akıllı saatler arasında ilk sıralarda gösterilmekte olan bir saattir. 5. Nesil olarak üretilmiş kaliteli bir üründür. Apple ekosisteminde bulunmakta olan cihazlar dışında çalışmamaktadır. Bu sebeple bu markaya ait bir telefonunuzun bulunması durumunda satın alınabilir. Spor alanında bir hayli gerçekçi veriler sunmaktadır. Tasarım anlamında da oldukça başarılı bir üründür. 2.500 TL gibi bir ortalama ile satışı yapılmaktadır. Akıllı saatler içerisinde en pahalı model olarak gösterilmektedir.


Fossil Akıllı Saat

Yıllardan bu yana saat üretimi yapmakta olan markaların başında gelmektedir. Son zamanlarda akıllı saat piyasasında da yerini almış ve kaliteli üretimleri ile hizmet sunmaktadır. 255 dolar civarında bir fiyat ortalaması ile satışı yapılmaktadır. Birçok testten geçirilmiş ve kalitesi onaylanmıştır. Snapdragon Wear 3100 yonga seti yapılarak ürün test edilmektedir. Tasarım bakımından büyük bir kitlenin beğenisini kazanmıştır.


Huawei Watch 2

Markaya ait bulunmakta olan birçok seçenek bulunmaktadır. So Son olarak Huawei Watch 2 ile piyasaya giriş yapılmış ve oldukça büyük bir ilgi ve alaka görmüştür. Qualcomm Snapdragon Wear 2100 olarak bilinmekte olan set ile saat çalışmaktadır. 400 mAh olarak pil ömrü bulunmaktadır. 1.2 inçlik oldukça iyi bir seviyede ekranı bulunmaktadır. Çözünürlük bakımından 390*390 piksellik bir çözünürlüğü bulunmaktadır. 1600 TL civarında bir fiyat ile birçok noktada satışı yapılmaktadır.