Wasteland 3 İnceleme

Yazar Muhammed Yahya Varlık / 10 Ocak 2017 07:47
Wasteland büyük bir tarihi klasiktir bilenler beni anladı bile. Şimdi Wasteland 3 ile tekrardan gönlünüzü fethetmeye geliyor.
Wasteland 3 İnceleme

Her oyunu kendi dönemine göre sınıflandırmak adeletli bir oyun inceleme olur. Wasteland 1 oyunu 1988 yılında çıkmıştı ve o dönem insanları ilk kez açık dünya ile tanıştırdı. Tam insanlar Wasteland ismini unutmuştuki Wasteland 2 ile bir kez daha ortaya çıktı. Wasteland 2 ise 2014 yılında çıkmıştı ve steam'de hala daha oynanan %80'i geçik olumlu oy alan bu oyunu kesinlikle herkes sevdi. Şimdi ise inXile Entertainment ekibi tekrar yeni bir oyun yapımına başladıklarını duyurdu. Wasteland 3 geliyor. Üzücü olan tek şey ise Wasteland 3'ü 2019 kış ayına kadar bekleyeceğiz. Tamam herkesle beraber bende bekliyeceğim bana kızmayın.

Wasteland çok sağlam bir CRPG oyunudur. CRPG türü oyunları ilk defa duyuyor olabilirsiniz. CRPG nedir ?. CRPG masaustu rpglerinin bilgisayar ortamina gecirilmiş halidir. CRPG'nin açılımı "computer role playing game" dir. Wasteland 2'ye göre Wasteland 3 de oldukça gelişmiş grafikler göreceğiz. Wasteland'ın her oyununda olduğu gibi bu oyundada karakter gelişimi ön planda olucak. Karakterlerin anmasyonlarından her türlü ses olaylarına kadar herşey daha gerçekçi olacak. 

Oyun Colorado'da kışın tamamen donmuş bir dünyada başlıyoruz. Bizim kontrol ettiğimiz grup Ranger grubu. İlk yapacağımız iş kendimizi diğer insanlara tanıtmaya başlamak. Oyunun konusu bu şekilde devam edicek ancak daha fazla bir bilgiye şuan için sahip değiliz. Wasteland 3'ün getireceği en büyük yenilik multiplayer desteği. Multiplayer Co-Op şekilde gelicek ama şuan için bişey söylemek yanlış olur belkide daha büyük bir haritada daha büyük bir açık dünyada multiplayer olarak oynayabiliriz. 

Her ne olursa olsun Wasteland 3 çok sağlam bir CRPG oyunu olarak 2019 yılında karşımızda.