The Witcher 3 de Türkçeleştirildi

Yazar Muhammed Yahya Varlık / 27 Mart 2016 17:14
Melih UÇAR "TxsMelih" tarafından başlatılan The Witcher 3'ü Türkçe'ye çevirme projesi sonunda tamamlandı ve oyunu Türkçe dil desteği ni bekleyen ve oynamak isteyen İngilizce Bilmeyen veya uğraşmak istemeyen Türk oyunculara gün doğdu.
The Witcher 3 de Türkçeleştirildi

Kurulum için gereken notlar aşağıda da yer almaktadır. Kendisi yine de donanımhaber forumlarında açtığı konuda olası bazı problemleri nasıl çözebileceğinizden bahsetmiş.

KURULUMDA EĞER CMD EKRANI SORUN ÇIKARIRSA OYUNA DAİR TÜM ALTYAZILAR, GÜNLÜKLER, TÜM GÖREVLER, KARAKTER GİRDİLERİ... VS. YİNE TÜRKÇE OLUR FAKAT HİKAYE ANLATIMLARI VE CUTSCENE VİDEOLARI TÜRKÇE OLMAZ. TOOLU YAZAN ARKADAŞIMIZ İLE İLETİŞİME GEÇTİK. BU SORUNU EN KISA ZAMANDA DÜZELTMEYE ÇALIŞACAĞIZ.

KURULUM SONRASI OYUNUNUZ AÇILMAZSA, OYUNUN YÜKLÜ OLDUĞU KONUMDAN "content>content0>bundles>movies.bundle" ve "content>content4>bundles>movies.bundle" İSİMLİ DOSYALARI SİLİN. ARDINDAN "content>content0>bundles>movies.bundle.ORIJINAL" ve "content>content4>bundles>movies.bundle.ORIJINAL" dosyalarının sondaki .ORIJINAL uzantısını silin oyun açılacaktır. 

  • Çeviri dosyaları oyunun 1.12 sürümüne uyumludur. Eğer daha eski bir sürüme sahipseniz güncelleyiniz. Aksi taktirde oyununuz kurulum sonrası açılmaz. 
  • Kurulum sonunda cmd ekranı çıkacaktır. Eğer işlemler bitmeden kurulum ekranından çıkarsanız ara videolar Türkçe olmaz. 
  • Çeviri, oyunun Steam ve Gog sürümleri ile uyumludur. "Repack" tarzı sürümlere kurarsanız, ara videolar kesinlikle İngilizce olacaktır. Bu yüzden, oyunu satın almanızı öneririz. 
  • Steam'dan veya Gog'dan otomatik güncelleme özelliğini kapatınız. Eğer güncelleme gelirse çeviri dosyalarını kısa süre içerisinde en son sürüme uygun yapacağız. 
  • Oyununuzun yanında 16 ücretsiz dlc’yi de indirmenizi tavsiye ederiz. Eğer Türkçe yama kurulumundan sonra ek paketleri kurarsanız paketler İngilizce olacaktır. 

Yaptıkları bu harika işten dolayı tüm Türk oyuncuları tarafından büyük bir alkışı hakettiler. Sahsen bende oyunu almak için türkçe yamasını bekleyenlerdenim :).