Subsistence ile Hayatta Kalın (OYUN)

Yazar Muhammed Yahya Varlık / 30 Ocak 2017 06:25
Başıboş bir dünyada hayatta kaldığınızı ve tek başınıza yaşamaya çalıştığınızı hayal edin korkutucu ve bir o kadarda merak uyandırıcı. Piyasada bu şekiled çok oyun var ancak Subsistence biraz daha farklı.
Subsistence ile Hayatta Kalın (OYUN)

Bugünler de çok sayıda hayatta kalma oyunu piyasa çıkıyor ve bir çoğu 2 3 ayı zor görüyor tutunamıyor farklı işler yapanlar ise gerçekten beğenilip piyasada kalıcı olabiliyor. Daha önce incelemesini yaptığımız The Long Dark gibi mesela  The long dark bir çok açıdan doğal hayatta kalma oyunlarının en güzellerinden. Fakat bugün Subsistence isimli oyunu inceliyeceğiz. Subsistence kesinlikle ne oyunu yapacağız diye düşünürken hadi hayatta kalma oyunu yapalım parayı kıralım diye düşünen ergenlerin yaptığı oyunlardan değil. Oyun bugünlerde erken erişime açıldı ve erken erişime açılmasına rağmen epey yol kat etti. Hayatta kalmak Subsistence'da gerçekten çok zor. Subsistence'da ekmek aslanın midesine girmiş durumda.

Subsistence'de hayatta kalmak için iki şey kesinlikle çok önemli; birincisi barınak bulmak, ikincisi ise yemek bulmak. Bu iki problemi çözdüğünüz takdir de oyun biraz daha kolaylaşıyor. Subsistence'in en sevdiğim özelliği craft sisteminin çok basit olması. İnventory kısmı ise gerçekten çok kullanışlı ve mantıklı olmuş. Oyun da aksiyon ve macera da mevcut. Evinizi yiyeceğinizi ayarladı iseniz avlanmak isteyebilirsiniz fakat kötü hava koşullarına, soğuk havaya ve yırtıcı vahşi hayvanlara çok dikkat edin.

Oyunda kendi evinizi kendiniz yapabilirsiniz fakat bu çok uzun sürüyor. İlk başlar da sakın denemeyin. Oyunu kesinlikle Rust ile karıştırmayın bu oyun bir başka. Multiplayer özelliği de mevcut fakat şuan kapalı durumda nezaman açılacağına Subsistence yetkilileri karar vericek. Oyunu fiyatı Steam'de 22TL olarak belirlemiş bence herhangi bir indirimde alınabilecek ve verilecek paraya değecek oyunlardan.