Silinen Mesajlarınızı Geri Getirin

Yazar Muhammed Yahya Varlık / 19 Ekim 2020 06:06
Cep telefonu hayatımızda olduğundan beri kullandığımız mesajlaşma konusunda en büyük sorun olan geri getirme işlemleri artık daha basit şekilde yapılmaktadır.
Silinen Mesajlarınızı Geri Getirin

Cep telefonu hayatımıza girdiğinden beri konuşmanın yanında mesajlaşma da o kadar kullandığımız bir haberleşme aracı oldu. Öyle ki çoğu zaman konuşmak yerine mesajlaşmayı tercih ediyoruz. Bu durum için uygulamalar hatta oyunların ve benzeri uygulamaların bile mesajlaşma bölümleri ortaya çıktı.

Çoğu önemli işimizi ve notlarımızı mesajlaşma ile yapmaya başladık. İş yeri grupları, aile ve arkadaş grupları kurarak ortak mesaj atma noktasına kadar gelindi. Ancak bu durumların sonucunda istenmeden silinen mesajların kaybolması durumu başımıza gelebilmektedir. İstenmeden silinen mesajların geri getirilmesi bu tür durumlarda kullanıcıların en çok ihtiyaç duydukları konu haline gelmektedir. Ancak silinen mesajların geri getirilmesi eskiye göre oldukça kolay. Yapılacak birkaç basit işlem ile silinen mesajlarınızı geri getirebilirsiniz.

Nasıl Geri Getirebilirim?

Ios ve Android cihazlar için farklı yöntemler uygulayarak mesajlarınızı geri getirebilirsiniz. Örneğin Ios işletim sistemine sahip bir cihazda iCloud veya iTunes üzerinden mesajları geri getirme işlemi yapabilirsiniz.

Bu işlem için; Dosya seçeneğine tıklayarak aygıtlar ve yedekten geri al seçeneğine tıklıyoruz. Bu yol ile silinen mesajlarınızı geri getirebilirsiniz. Ancak bunun için daha önceden yedekleme yapmış olmanız gerekmektedir. Bunun için ise yine dosya sekmesinden aygıtlar ve yedekle bölümünü kullanabilirsiniz.

Android Geri Getirme

Android işletim sistemine sahip cihazlarda ise geri getirme veya kurtarma programları kullanmanız gerekmektedir. Bu programlar sayesinde silinen mesajlarınızı kolayca geri getirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken adımlar ise herkesin yapabileceği basitliktedir.

  • Öncelikle kurtarma programını bilgisayarınıza yüklemelisiniz.
  • Daha sonrasında telefonunuzun ayarlar kısmından telefon hakkında bölümüne girin.
  • Gelen menüde derleme numarası bölümüne 7 kez basın ve tekrar ayarlar kısmında geliştirici seçenekleri sekmesine tıklayın.
  • Karşınıza gelen ekranda USB hata ayıklama seçeneğine dokunun.
  • Kurtarma programı bilgisayarınızda açıkken telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın.
  • Daha sonra programdan tara veya scan butonuna tıklayın.
  • Silinen tüm veriler ekranınıza gelecektir.
  • Bu işlemlerden sonra telefonunuzun mesaj kısmına gelerek silinmiş mesajlarınızı görebilirsiniz. Burada mesajları seçerek recover butonuna dokunun. Bu sayede silinen mesajlarınız geri gelecektir. Bu yol ve yöntemler ile her iki işletim sistemine sahip cihazlarda silinen mesajlarınızı kurtarabilirsiniz.