PS4 Oyunlarını PC’de Oynama Rehberi

Yazar Muhammed Yahya Varlık / 17 Ekim 2020 06:53
PS4 oyunlarını konsol ile televizyondan oynamak mümkün olduğu gibi artık PC’de oynamakta mümkündür.
PS4 Oyunlarını PC’de Oynama Rehberi

Bu yazımızda PS4 oyunlarını PC’de oynama rehberi hakkına bilgilendirmeler yapacağız. PS4 dünya genelinde gençler tarafından sıkça tercih edilen oyun cihazlarıdır. Bu oyun cihazları genel olarak televizyona bağlanan cihazlardır. Fakat yeni gelen güncellemeler ile birlikte PS4 oyunlarını artık PC’de de oynamak mümkündür.  

PS4 Oyunlarını PC’de Oynamak İçin Gerekli Cihazlar

Öncelikli olarak PS4 oyun cihazına sahip olmalısınız. Eğer bu cihaza sahipseniz güncellemesini mutlaka kontrol etmelisiniz. PS4 oyunlarını bilgisayarda oynamak yeni güncellemeler ile birlikte mümkündür. Fakat bunun için bilgisayarınızın gerekli donanımlara sahip olması gerekmektedir. Bunun için ise bilgisayarınızın Windows 8.1 ile Windows 10 işletmelerine sahip olması gerekmektedir. Ayrıca cihazınızın 2.6 GHz Intel Core i5 ya da daha yükseği olması gerekmektedir. Bir diğer önemli nokta ise 2 GB RAM ile USB bellek portuna sahip olmanızdır. Bilgisayarınızda oyun oynayabilmek için mutlaka internete bağlı olması gerekir. İnternetinizin hızı ise 5 Mbit olması gerektir. Bu donanımlara ve cihazlara sahipseniz PS4 oyunlarını PC’de oynamak için gerekli cihazlar tamdır.

PS4 Oyunlarını PC’de Oynamak İçin Gerekli Ayarlar

Artık yeni güncellemelerle PS4 oyunlarını bilgisayar ortamında oynamak mümkündür. Bunun için öncelikli olarak PS4 Remote Play uygulamasını indirmelisiniz. Bu uygulamanın kurulumunu yaptıktan sonra uygulamada Ayarlar bölümüne giriş yapın. Daha sonra ise PlayStation Network Hesap Ayarları kısmına tıklayın. Birincil PS4 seçerek ayarlamaları bitirin. Aynı şekilde Ayarlardan Remote Play ayarını aktif etmelisiniz. Uygulamayı PS4 oynamak istediğiniz cihazdan açmalısınız. PSN hesabına giriş yaparak bağlantı kurulacak ve bilgisayarınızda görünecektir. Artık cihazınız PS4 oyunu için hazırdır.

PS4 oyununu kaliteli bir şekilde bilgisayardan oynamak istiyorsanız internet hızınızın yüksek olması ve kablolu internet bağlantısı olması gerektir. Eğer kablosuz internet bağlantısına sahipseniz oyun oynarken mutlaka modeme yakın olmalısınız. Oyunun çözünürlük ayarlarını da uygulamaya ait ayarlar bölümünden yapabilirsiniz. PS4 oyunlarını PC’de oynama yeni güncellemeler ve size verdiğimiz tüyolar sayesinde artık mümkündür. Bu adımları takip ederek siz de bu eğlenceden yararlanabilirsiniz.