Pokemon Go 2016 Gelirini Açıkladı

Yazar Muhammed Yahya Varlık / 18 Ocak 2017 10:45
Pokemon Go geçtiğimiz temmuz ayında çıktı ve birden patladı. Daha sonra çıkardığı güncellemeler her nekadar kullanıcıların hoşuna gitmese de epey bir para kaldırmışlar.
Pokemon Go 2016 Gelirini Açıkladı

Şirket temmuz ayından bu yana gelir beklentilerinin 1 milyar dolar olduğunu ancak 950 milyon dolar kazandıklarını yinede hedeflerini bir şekilde yakaladığını söylüyor. Pokemon Go kullanımının düştüğü aşikar ancak şirket 2017 temmuz ayına kadar çok daha fazla para kazanacaklarından eminler. Emin olmalarının sebebi ise bolca güncelleme hazırlamaları olabilir. Pokemon Go'yu çok daha iyi bir oyun haline getirmek için çalışmalar yapıyorlar. 

Oyunu bukadar popüler yapan şey kesinlikle gerçek dünyada geçmesi, yani biliyorsunuz malum konuşmaları tuvalette pikachu yakaladım, yok ormanda golem çok var. Gibi konuşmalar tüm dünyada vardı hala daha olduğuna eminim ben oynamayı bıraktım. Bir ara Pokemon Go oynarken foseptiğe düşenler yada Pokemon Go oynarken silah ile vurulanların haberini yazmıştık. 

Bir çok oyuncunun hala daha Pokemon Go da ticaret yaptığını, para karşılığında hesap sattığını ve bunu gelir kapısı haline getirdiğinide söylemeliyiz. Pokemon Go gerçekten mobil oyun dünyasını alt üst etti. Pokemon Go dan sonrada bir çok gerçek dünyada geçen oyun çıktı fakat Pokemon Go kadar başarıyı elde edemedi. Teknoloji life olarak bizde mi böyle bir oyun çıkartsak ?