Oyun Oynamak İçin Kaç Patron Sizi Teşvik Eder

Yazar Muhammed Yahya Varlık / 28 Ekim 2016 19:57
Oyun oynamak için kaç iş yeri ve patron sizi teşvik eder ve bunun için size maaş öder daha fazlası için yazımıza tıklayın.
Oyun Oynamak İçin Kaç Patron Sizi Teşvik Eder

Ne kadar sıkılıkta patronunuz sizi Minecraft oynamak için odanısına çağırıyor yada Monopoly oynamak için acil toplantı düzenler. Size bu söylediklerim hayal gibi geliyor değil mi? Ama bu şirket yaptıyor. Claire Woodcock dijital müdürü bunu yapıyor. Bu konuyu da şöyle açıklıyor: '' Oyun oynarken çoçuklardaki gibi yetişkinleri de iyi tanıyabiliriz o yüzden biz çalışanlarımıza oyun oynatırız.'' Yani kısaca işleri oyunlaştırıyorlar bu aslında bir hile de diyebiliriz. 

Size kısaca oyunlaştırmayı anlatmakla başlıyayım. Oyunlaştırmak; oyun felsefesinin oyun dışındaki alanlarda motivasyonu arttırmak ve çalışanları oyun oynarken ki gibi problem çözmeye yardımcı olmak için kullanılmasıdır. Oyunlaştırma için yapılan en kapsamlı tanım ise oyun tasarımını oyun dışındaki bağlamlarda kullanılmasıdır. Oyunlaştırma çalışanlarda beceri, hırs, çalışma azmi,rekabet gibi arzuları tatmin etmeye yaramakta ve bu arzuları körüklemeye yaramaktadır. Ayrıca bir strateji de oyundaki gibi patronlar ödüllendirme yöntemine de başvururlar. Kingfisher,

B & Q, Brico Depot ve Screwfix markalarının sahibi de bu prensibe inanarak '' Finish için bolt'' adlı oyunu kurdular.Iletişim ajansı Takım ruhu hayali Bolt ailesinin karakterlerinin para toplama ve (metal çeşitli) bir somun tarafından kovalanan  "Finish için Bolt" tasarruf için çalışanları egitmekte. 

"Oyun eğlenceli iken eğitici ve farklı bir şekilde emekli düşünmeye oyuncuları teşvik ediyor ve insan  davranışını değiştirmek için harika bir oyun," Banafsheh Ghafoori, Kingfisher emeklilik teknik ve iletişim yöneticisi bu oyun için bunları söylüyor.

Ms Ghafoori diyor ki ''% 78 oyunu gelecek için tasarruf düşünmek onları cesaretlendirdirirken diğer  bir sonucu olarak, grup maksimum katkı düzeyde emeklilik için çalışmakta ve o yönde  seçme personel sayısının% 20'lik bir artışda görümektedir''

Bu söylenenlere bakıldığında oyunlaştırma cidden işe yarıyor.