No Man's Sky Hakkında Bir Kaç Cümle

Yazar Muhammed Yahya Varlık / 24 Ağustos 2016 14:34
15 Temmuz da pc için çıkartılan No Man's sky hakkında oldukça farklı yorumlar. Kimi oyunu sonuna kadar kötülerken kimileri de şu kadar saat oynadım doyamadım diyebiliyor.
No Man's Sky Hakkında Bir Kaç Cümle

Herşeyin başında evrendeki yanlızlığımızı sorgulayan bir yapım No Man's Sky. Evet oyunda yaklaşık olarak kaba bir tabirle "18,446,744,073,709,551,616" kadar gezegen bulunduğu söyleniyor tabi saymışlarmı orasını bilemiyoruz.Oyun bir programlama dehası olduğu aşikar gerçekten bu kadar büyük bir oyunu 2 küsür gb a sığdırabilmek çok büyük bir olay.

Oyunu alıp oynamış biri olarak benim görüşüm beklemenizdir arkadaşlar. Zira şu an alırsanız oyun gerçekten bir süre sonra sıkabiliyor. Gezegenlerde bir çok şey birbirini tekrar ediyor bunları düzetmeleri lazım. Ayrıca yapmaları gereken bir diğer şey ise oyuna biraz amaç ve aksiyon eklemektir.

Ayrıca oyunda hayatta kalmak gayet basit hiç bir zorluğu yok.

Diğer oyunculardan gelen yorumlar genel olarak şu şekilde :

  • Oyun bir süre sonra kendini tekrarlıyor ve sonu tam bir hayal kırıklığı. HelloGames kurucusu Murray'in röportajlarıında dinlediğimiz oyun bu değil. Oyun fiyatı 30-40 TL'ye inene kadar almayın. Değmez.
  • Hdd de yer varsa ve yüzde 90 indirime girerse alınabilir ;D yok lan şaka, indirirkenki harcadığın kotaya yazık. 
  • Kızdım bu oyuna gerçekten yani gezegenler hep aynı, keşif hissiyatı yaşayamıyorsunuz. Tamam. Her bir şeye ki eğer ilk siz keşfettiyseniz isim verebiliyorsunuz, sankim o bulduğunuz şeyler sizin oluyor gibi ama aynı taş aynı kaya yani :( Gezegenler aynı, gezegene inip topladığın şeyler yapman gereken şeyler hep aynı. Yani kısaca gezerken yeni birşeyler göremeyeceğinizi anlıyorsunuz 2 saatte. Satın almadan önce mutlaka yayınları izleyin kendi beklentilerinize göre davranın. Şahsen benim amacım keşifti ve beni tatmin etmedi. 
  • Ayrıca oyun yayınlanmadan multiplayer olacağı söylenilmişti ve arkadaşlarınızı görememenizin sebebinide evrenin çok büyük olacağından dolayı ! şeklinde açıklamalar yapılmıştı, oysa oyunda kimseyi göremeyişimizin sebebinin aslında evrenin büyüklüğü değil öyle bir platform üzerinde oyunun yapılmadığı ! veya sonraki açıklamalara göre de güncelleme ile belki geleceği ? 
  • Birbirinin aynısı COD ve türevlerinin sunduğu 8,10 saatlik oyunların olduğu bir ortamda NMS gibi farklı oyunlar olmalı, olmak da zorunda! İster saatlerce oynayın ister iki gezegen keşfedip kapatın, fark etmez zira ömrü çok uzun. Bu oyun insanı yormayan, sıkmayan, stres atmak, kafa dağıtmak için ideal bir yapıya sahip. En son yemyeşil, ormanlar içinde bir gezegen bulmuştum, içerisinde hiçbir şey yapmadan dolaşmak bile keyif veriyor. Kendinize bir amaç yaratmak ve onun için gezegen gezegen element aramak, uzayda savaş yapmak gerçekten çok keyifli. Üstelik potansiyeli de çok fazla olan bir oyun, bundan 1 yıl sonra bambaşka noktalara gelebilir.