No Man's Sky İlk Büyük Güncelleme Hakkında

Yazar Muhammed Yahya Varlık / 29 Kasım 2016 12:22
No Man's Sky bu temel güncelleme ile oyun dünyasında yarattığı kaostan çıkabilecek mi ? Vaad ettiğinin ne kadarını gerçekleştirdi ?
No Man's Sky İlk Büyük Güncelleme Hakkında

No Man's Sky aldığıma pişman olduğum ilk oyun. Steam hesabımda 80 adet oyun var bunlardan bir taneside No Man's Sky. Oyuna ilk başladığımda çok acayip gelmişti ve işte günlerce aylarca oynayabileceğim bir oyun demiştim. Fakat bırakın günleri sadece 10 saat içerisinde oyundan acayip derecede sıkılmıştım. Yalan yok ben teknik bir sıkıntı yaşamadım fakat yaşayan bir çok tanıdığım var. Sadece 10 saatlik bir oynayışla herşey rutine dönüyor birden kendinizi bir dejavu yaşarken buluyorsunuz çünkü bir önceki gezegende yaptığınız işlerden başka başınıza herhangi bir olay gelmiyor. Hali ile bu da insanı acayip sıkıyor. Neyse ben oyunu aldıktan 10 saat sonra  No Man's Sky Hakkında  şeklinde bir yazı yazdım ve kullanıcı yorumlarını belirtmiştim. 

Oyunda ki temel sorun yapımcının verdiği sözleri tutmamış olması idi. Özellikle multiplayer konusun da yalan dahi söylediler ve oyuncular bu yananı ortaya çıkardı. Dolayısıyla bir çok insan yapımcının verdiği sözlere kanıp bu oyunu aldı bende dahil olmak üzere ve hepimiz mağdur olduk. Şansı olanlar iade etti ben ise malesef :(. Şimdi ise yeni bir güncelleme çıkarttılar ve yaptıkları oyunun ve verdikleri sözlerin arkasında olduklarını kesinlikle sorumluluktan kaçadıklarını belirtiyorlar. Allta verdiğim linkten gelen yenilikleri izleyebilirsiniz.

Büyük Güncelleme İle Gelenler

  • Temel güncelleme dedikleri bu video a da değişen yeni gelen özellikler den bazıları şu şekilde.
  • Gezegenlerde üs inşa edebilme ve üsler arası teleport.
  • Eşya yönetiminde yapılan yenilikler.
  • Yük gemisi satın alma.
  • Arayüz daha da gelişiyor ve Yaratıcı mod ve Survivor mod geldi.

Yapılan günceleme ile bir çok youtuber dalga geçti Wow No Man's Sky a büyük güncelleme gelmiş vayyy şeklinde :). Paylaştığım video nun kısa sürede 800 000 rakamlarına ulaşmasıda oyunun gelişmesini isteyen kişilerin ne kadar çok olduğunun bir göstergesi aslında insanlar bu oyunu gerçekten istiyor.

Yapılan güncelleme bence yetersiz kesinlikle daha fazlasına ihtiyacımız var özellikle daha güçlü yapay zeka ile sürekli farklı hikayeler yapaşamız gerekiyor ki oyundan sıkılmayalım. Hala daha gezegen üzerinde gezebileceğimiz bir araç yapmamaları ise beni biraz üzdü. Ben bu güncellemeden sonra bu tarz işleri Hello Games in yapabileceğine inanıyorum ancak ilerleyen zamanlarda görücez.