Minecraft Hakkında Bilmemiz Gereken 5 Bilgi

Yazar Muhammed Yahya Varlık / 14 Kasım 2016 17:22
Minecraft aslında içinde bir çok bilgi barındırmakta. Ve oyunun bağımlısı da küçümsenmeyecek kadar fazla olduğundan size bu bilgileri derledik.
Minecraft Hakkında Bilmemiz Gereken 5 Bilgi

Minecraft hakkında 5 bilgi:

  • Oyun aslında Minecraft yani Danimarkada geçiyor. Minecraft aslında danimarka merkezli bir oyun. Ve oyunu tamamen danimarka ya benzetmişler. Harita olarak da birebir neredeyse yansıtmışlar. Oyun gerçek hayatta 40,000 kilometreye denk geliyor ve 4,000,000,000,000 adette bloklardan oluşmakta oyunumuz.
  • Oyuna başlarken giriş olarak tam tamına 350 giriş mesajı bulunmaktadır. Minecraft'ı açtığınızda ana menüde bir sarı yazı bulunmakta ve mutlaka bu yazıya dikkat etmissinizdir fakat her seferinde yazının değiştiğini fark edeniniz oldu mu acaba.
  • Minecraft aynı zamada en çok hasılatan yapan oyunlarından biri. Özellikle son zamanları öncelik olarak alırsak kesinlikle en çok kazandıran oyunu diyebiliriz. Oyun yaratıcıları baya bir gelir getirdiği açık. Bu oyunu 60 milyondan fazla kişi satın almış zaten.
  • Minecraft son dönemlerde el değiştirdi ve satıldığı yerde microsoft oldu. Oyunun gelişimini ve yükseleşini yakından takip eden microsoft en sonunda satın almaya karar verdi ve minecraft sahiplerinede tam tamına 2.5 milyar dolar teklif ile de satın almış oldu.
  • Oyunun kurucusu olan Notch; oyunun satılmasıyla emekli oldu. Tabiki Hollywood'un en zenginlerinin arasına karışarak. Ve Notch 70 milyon dolara bir malikane inşa ettirdi ve orada yaşamaya karar verdi fakat Notch bazı açıklamalarda bulundu: "Herkesin özenerek baktığı bir hayata sahibim ancak hiçbir amacım olmadan boş hissediyorum ve mutlu olamıyorum" yani hayatta artık bir gayesi olmadığını belirtti.