iPhone Kamera Modülü

Yazar Muhammed Yahya Varlık / 5 Kasım 2020 12:05
Dünyanın ünlü tasarımcıları arasında yer alan Louis Berger isimli bir tasarımcının bugüne kadar yapılmamış olanı yapması iPhone ile ilgili şok bir tasarımın ortaya çıkmasına neden oldu.
iPhone Kamera Modülü

Modüler olarak tasarladığı bir konsept ile birlikte iPhone’larda yer alan kamera ile kendi telefonunuzu yaratma fırsatı doğmaktadır. 

Teknolojik olarak son derece hızlı değişimler

iPhone firmasının ürettiği modeller üzerinde işe yarayan bir modül geliştiren bu tasarımcının iki farklı modül ile telefona renk kattığını belirtelim. Büyük ve küçük modülller geliştirerek telefona farklı bir hava katan tasarımcının bu tasarımları hakkında bilgiler verelim. 

Küçük olan modül

Küçük olarak tasarladığı modülün özellikle de basit işlevleri yerine getirme konusunda kusursuz olarak çalışmasından dolayı bu modülü tercih ederek daha basit işlevleri yapma şansınız bulunmaktadır. Küçük modülün aslında bir nevi akıllı bir saat özelliğinde olduğunu ve saat üzerinde işlem yapacak gibi işlemleri yapma şansınızın bulunduğunu belirtelim. Tamamen bağımsız bir şekilde kullanılması da mümkün olan bu modülün tasarım olarak karşımıza ne zaman çıkacağı ise merak konusu olmaktadır.

Büyük olan modül

Aynı zaman da büyük olan modülün özellikle de telefonda yer alan özelliklerin neredeyse tamamına yakını yapan bir modül olmasından dolayı bu ile işlemlerinizi telefona göre daha küçük bir ekran üzerinde yapma şansınız bulunmaktadır. Telefonun arka kısmında yer alan kamera bölümüne monte edilen bu modül ile birlikte telefonun çift yüzünü de kullanma şansınızın olduğunu belirtelim. 

Tabi bu belirttiğimiz tasarımların gerçeğe ne zaman dönüşeceği konusunda ise net bir bilgi bulunmamaktadır.