İlk İkiye Giren Teknoloji Dizileri

Yazar Muhammed Yahya Varlık / 21 Ekim 2016 11:28
Sizlerle ilk ikiye giren teknoloji dizisi paylaşacağım yani bir nevi bilim kurgu dizileri de diyebiliriz. Mutlaka içerisinde izlemek isteyeceğiz bir film çıkacaktır konu bakımından çok özgün diziler var çünkü bu da izleyicileri çekmek için yeterli bence.
İlk  İkiye Giren Teknoloji Dizileri

Bu ilk dört dizimiz şunlar:

Person Of İnterest:

Konu bakımından baya farklı bir konuya sahip bir dizi. ABD yapımı olan bu dizi bir çok izleyiciyi kendine bağımlı yapacak gibi. Zaten seveni de az sayılmaz bu dizinin. 

Dizinin konusu: eski bir suikastçi ve bir bilgisayar programcısının beraber önceden yapılacak suçlar için bir araya geliyorlar. Bunu da kendilerin gözetleme  sistemine girererek ve şuçluların kimliklerini öğreniyorlar ve böylecee daha suç işlenmeden ortadan kaldırmış oluyorlar.

yani bir nevi iki kişilik özel bir tim veya grup olarak da kabul edebiliriz. Dizinin başrollarindeki Reese(john Reese) eski bir ajan olan bir adamdır ve öldü diye bilinmektedir. Reese hayatta hiçbir amacı kalmamış bir adamdır ve karşısına milyarder bir yazılım uzmanı yani Finch(harold Finch) ile karşılaşır ve Finch reese için yaşama sebebi olacak bir sebeb sunar. Bu sebeb fich gözetleme sistemine girerek suçluları buluyor ve Reese ise bu suçluları yakalıyor. 

YAPIM: ABD

SÜRE: 45 dk.

İSTATİSTİK: 9.1

SEZON SAYISI: 5

YAPIM YILI: 2011

Mr. Robot:

Mecara yüklü, hayallerinizi zorlayan bir dünya düşünün bu dünyanın merkezindede gündüzleri asosyal siber güvenlik görevlisi geceleri ise kanunsuz bir hacker koyun sizcede izlenesi bir dizi ortaya çıkmıyor mu?

Dizinin konusu: Dizinin başrolu olan elliot gündüzleri siber güvenlik sisteminde çalışan bir mühendistir. Geceleri ise bambaşka biri olup kanunsuz, korkusuz bir hackerdır. Elliot'un hayatı bir hacker grubunun liderinin bir iş teklif etmesiyle değişir. Bu hacker grubu aslında ulusları iş yapan şirketleri çökertmektir ve Elliot'a iş teklif etmelerinin bir nedeni vardır bunun sebebi sıradaki çökertmek istedikleri şirketdeki Elliot'un konumu.

YAPIM: ABD

SÜRE: 60 dk.

İSTATİSTİK: 8.7

SEZON YILI: 2

YAPIM YILI: 2015