Honor Play 4 ve Play 4 Pro teknik özellikleri

Yazar Muhammed Yahya Varlık / 6 Aralık 2020 14:19
Dünya üzerinde mobil firmaların hamleleri gecikmeden devam ediyor.
Honor Play 4 ve Play 4 Pro teknik özellikleri

Honor firması da yeni telefonları olan Honor Play 4 ve Play 4 Pro’nun tanıtımlarını yaparak kullanıcılarına resmen duyurdu. Uzun zamandır beklenen ve fiyat performans olarak son derece başarılı olan bu telefon hakkında merak ettiğiniz tüm detayları buradan sizlere açıklamak istiyoruz.

Tasarım olarak son derece şık

Tasarım olarak oldukça başarılı olan Honor Play 4 ve Play 4 Pro modellerinin aynı zamanda fiyat olarak da son derece uygun fiyatının olması telefona olan talebin artacak gibi olduğunu bizlere göstermektedir. Telefonda en dikkat çeken detayın ise 5G desteği ile kullanıcıların karşısına çıkacak olmasıdır.

Honor Play 4 Teknik Detayları

Telefonda ekran boyutu olarak 6,8 inçlik bir ekran boyutu bulunmaktadır. Aynı zamanda da Full HD+ çözünürlük bulunan bu modelde işlemci olarak ise MediaTek Dimensity 800 tercih edilmiştir. 6 GB RAM ve 8 GB RAM kapasiteli iki farklı modeli ile karşımıza çıkması beklenen Honor Play 4 modelinin depolama alanı konusunda ise 128 GB, arttırılabilir bir hafızası bulunmaktadır.

Ön kamera olarak 16 MP çözünürlük bulunan bu telefonun arkasında yer alkan 4 farklı kamera bulunmaktadır. 64 MP çözünürlüğe sahip olan en yüksek çözünürlüklü kamerası ile de telefon dikkatleri üzerinde çekmektedir. Batarya olarak da 4300 mAH kapasitesi ile kullanıcıların karşısına çıkmaktadır.

6 GB RAM kapasiteli olan bu telefonun 255 Dolardan yani 1720 +Vergilerden ülkemizde satışa çıkacağını belirtelim.

8 GB RAM kapasiteli olan Honor Play 4 modelinin ise 280 Dolardan yani 1900+ Vergiler ile ülkemizde satışa çıkacağını belirtelim.

Honor Play 4 Pro Teknik Detayları

Ekran boyutu olarak diğerinden biraz daha küçük olan Honor Play 4 Pro modelinin 6,57 inçlik ekranı bulunmaktadır. Honor Play 4 Pro modelinde aynı zamanda işlemci olarak da Kirin 990 tercih edilmiştir. RAM kapasitesi olarak ise telefonda 8 GB RAM bulunmaktadır. Depolama alanında 128 GB Depolama alanı bulunduran Honor Play 4 Pro modelinin ön kamerasının 2 adet olduğunu ve bunlarında 32 MP ile 8 MP çözünürlükte olduğunu belirtelim.

Arka kamera konusunda da 40 MP ile 8 MP çözünürlükte kamera sunan Honor Play 4 Pro modelinin aynı zamanda kızılötesi ile sıcaklık ölçüm sensörü de bu telefonda bulunmaktadır.

Batarya konusunda ise 4200 mAh bataryası bulunan Honor Play 4 Pro modelin aynı zamanda 5G desteğini de sunduğunu belirtelim.