GTA 6 Yola Çıktı

Yazar Muhammed Yahya Varlık / 26 Mart 2016 18:13
Rockstar Games, efsane serisinin yeni oyunu GTA 6 için sonunda düğmeye bastı.
GTA 6 Yola Çıktı

Rockstar Games'e yakınlığı ile bilinen bazı yabancı kaynaklar, hem geçmiş GTA serisini hem de yeni GTA oyununu ilgilendiren önemli bilgiler paylaştılar.
Bu kaynaklara göre GTA serisinin bir oyunu az kalsın Tokyo'da geçecekmiş. Başta Japonya olmak üzere uzak doğu ülkelerinden etkilenen Rockstar yetkilileri, uzak doğudaki şehirlerin estetiğini kullanmak için uzun süre düşünmüş. Hatta Vice City ve GTA 5 haritalarını Tokyo’dan esinlenerek yapacaklarmış. Dahası Rockstar işi bir adım öteye taşıyarak GTA: Tokyo ve GTA: Bogota adı ile oyunun iki versiyonunu daha sunmayı düşünmüş. Ancak ana oyunda Tokyo'yu harita olarak kullanma planları, başta şehirdeki trafik akışı, araçlar vb faktörler sebebi ile iptal edilmiş.

Tabi şunu da belirtelim, GTA 6 geliştirilme aşamasında ancak bu durum oyuna hemen kavuşacağımız anlamına gelmiyor. Yani bu yılın sonunda ya da önümüzdeki yıl GTA 6'yı görmemiz oldukça zor. Bunun sebebi ise Rockstar'ın GTA 5'e kıyasla büyük bir adım atarak çok daha gelişmiş bir GTA 6 sunma isteği. Oyunlar arasında kısa zaman olduğunda birbirlerinden pek farkları olmadığı için Rockstar, GTA 6'yı biraz daha geç piyasaya sürmek niyetinde. Aradaki zaman ne kadar fazla olursa oyunun bir önceki versiyonuna nazaran kat ettiği mesafeler de o kadar fazla olacaktır.