Google Sayesinde Müzeleri Cepten Gezinin

Yazar Muhammed Yahya Varlık / 19 Aralık 2016 14:20
Her sanat meraklısı müzeleri sever fakat bir müzeyi gezmeden önce o müze de sevdiği ilgisini çekebilecek bir şeyler var mı? Merak eder. Google yeni uygulaması ile müzeleri ayağınıza yani cep telefonunuza kadar getiriyor.
Google Sayesinde Müzeleri Cepten Gezinin

Yaklaşık 5 yıllık bir çalışma ile ortaya çıkan bu cep telefonu uygulaması sayesinde dilediğiniz yerden dünya genelinde yaklaşık 1100 adet müzeye ait bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Şimdilik sadece 20 tanesini sanal olarak gezebiliyorsunuz fakat devamı gelicek gibi görünüyor. Zaten Google bunun garantisi verdiyse sorun yok. Aynı zamanda sanal gerçekçilik gözlüğü ile sanal turlara katılıp müzeler hakkında bilginizi arttırabilirsiniz. Google Arts & Culture insanlığın tarihini size birinci elden 360 derece ile gezdirip müzeler hakkında haber,video,tematik listeleri ile size eşşiz bir müze keyfi yaşatıyor.

Arts & Culture Adı İle Uygulama Marketlerde

Tabiki bu uygulama çıplak gözle görmüş hissi vermeyebilir ancak o müzeler de sizin ilginizi çeken şeyler varmı yokmu öğrenmiş olabilirsiniz. Zaten uygulamanın amacı sanatı tanıtmak. Ayrıca müzede gezerken uygulamanın “Art Recognizer” modu ve cep telefonu kameranız ile görüntülediğiniz herhangi bir eser ile alakalı ayrıntılı bilgilerede ulaşabiliyorsunuz. Kötü haber uygulama henüz türkçe değil. Türkçe desteği ileriki dönemde gelicek henüz yeni bir uygulama. Uygulamayı android ve ios marketlerden ücretsiz indirip deneyebilirsiniz.