For Honor İnceleme

Yazar Muhammed Yahya Varlık / 10 Şubat 2017 12:39
Bu yıl çıkacak olan ve en çok beklenen oyunlaradn birisi olan For Honor'u inceledik. Bakalım For Honor nasıl bir oyun.
For Honor İnceleme

Oyun da 3 adet fraksiyon var. Bunlar Samurai, Viking ve Knight. Oyun rol yapma oyunu olarak gelicek ancak bilindirk bir RYO dan daha farklı. Oyunun kategorisi daha çok hack & slash olarak geçiyor yani League of Legends'in TPS kamera açısı ile gördüğünüzü hayal edin işte For Honor bu şekilde bir oyun. Oyundaki savaş atmosferi gerçeğe çok yakın. Bu yüzden oyunun çıkmasını bekleyen çok sayıda insan var. Her fraksiyonun kendi kültürüne has tasarlanmış kaleler çok güzel görünüyor. Oyundaki atmosferi daha doğru anlatabilmek için oyunu oynamak şart fakat şuan sadece çıkan oynayış videolarına göre konuşuyorum vızıldayan oklar, atılan taşların sesleri, etrafta birbirlerine giren askerler ve tabiki Creepler. 

Oyundaki savaş mekanikleride gerçekçi fakat biraz yavaş kılıcın ağırlığını hissettirmişler. Sadece saldırı yönünden savunma yapabilmeniz gibi bazı gerçekçilik üzerine kurulmuş dinamikler var. Bu tarz dinamikler oyunun daha yavaş olmasını ve oyuncular tarafından yavaşlık ile karşılanabilirmi bilemeyiz. For Honor'un benim gördüğüm kadarı ile tek sıkıntısı kendini tekrar etmesi olabilir. Savaştan savaşa git Creep kes vesaire. Bu belirli bir süre sonra oyuncuları sıkabilir. Tabi For Honor ekibi bu konuda bişeyler düşünmüşlerdir. 

Oyunun resmi çıkış tarihi 14 Şub 2017 ve şuanda Steam'de 180 TL gibi uçuk bir fiyatı var. İndirimlerde alınıp denenebilir.