Enslaved Odyssey to The West İnceleme

Yazar Muhammed Yahya Varlık / 16 Şubat 2017 08:58
Evet bugün de eski ama efsane olan oyunları incelemeye devam ediyoruz. Enslaved Odyssey to the West isimli oyunun incelemesini umarım beğenirsiniz.
Enslaved Odyssey to The West İnceleme

Enslaved Odyssey to The West malesef çıktığı 2013 yılında tabiki premium versiondan bahsediyorum yeterli ilgiyi bulamadı. Diğer oyunların gölgesinde kaldı.Ama bu oyunun konusu benim hep ilgimi çekmiştir. Konu robotların dünyayı işgal etmesi ve uzun yıllar sonra insanların köleleşmiş köle olmayan çok az bir insan kalmış olduğu bir zamanda hayatta kalmaya ve bu sorunun kaynağını bulmak için uğraş vermek ile geçiriyoruz. Ana karakterimizin adı Monkey. Oyunda birde Şans eseri karşılaştığımız Trip isimli bayan bir arkadaşımız da var.

Trip daha çok teknolojiden bişeyleri hacklemekten anlayan bir tip biz ise daha çok kaba kuvvet ve yakın dövüşten anlıyoruz. 

Oyun sinametik olarak da bir başyaptı bence yapımcısı Ninja Theory işini çok iyi yapmış.Atmosfer çok başarılı binaları saran sarmaşıklar, caddelerde biten otlar, etrafa konuşlandırılmış çeşitli robotlar ve bu robotlar arasından geçmeye çalışan biz. Oyunun bir diğer amacı Trip'i hayatta tutmak çünkü Trip'in biz uyurken kafamıza taktığı kafa bandı sebebiyle o ölürse bizde ölüyoruz. Enslaved Odyssey to The West etraftaki güç nesnelerini toplayarak silahımızı yada zırhımızı güçlendirebilmemiz mümkün. Oyun şuan steam de 31 TL gibi bir rakama satılıyor fakat en iyisi indirimi beklemek 5 6 TL gibi rakamlara alıp sonuna kadar zevkli bir şekilde oynayabilirsiniz. 

Daha çok macera sevenler ve dünyanın sonunun geldiği gibi konuları sevenler için idaal bir oyun.