En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Yazar Muhammed Yahya Varlık / 2 Kasım 2020 06:39
Fotoğraflar sosyal medyanın her yerinde karşımıza çıkan nesneler haline gelmiş durumda.
En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Bu yazımızda en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları yer alıyor. Aralarından kendinize uygun olanı seçip fotoğraflarınızı kolaylıkla düzenleyebilirsiniz.

 

Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Listelerimiz içerisinde bulunan uygulamalar en iyi arama sorgusuna göre seçilmiş olup bizlerin tavsiye ettiği türden uygulamalardır. Listede bulunan uygulamalardan bazıları size tanıdık gelebilir ancak kullanımını bildiğiniz zaman özellikle Instagram için profesyonel fotoğraflar hazırlayabilirsiniz.

Snapseed 

Bu uygulamaya Photoshop’un mobil versiyonu da diyebiliriz. Uygulama içerinde yapabileceğinizin pek bir sınırı yok. Instagram’ın hazır filtrelerini beğenmeyen kişiler, birçok efekti uygulayabilir veya kendinize ve fotoğraflarınıza uygun efektleri oluşturabilirsiniz. Renksiz, cansız fotoğrafları bile kolayca göz alıcı hale getirebileceksiniz.

Uygulama içerisinde diğer fotoğraf düzenleme uygulamalarından ayıran mükemmel bir özellik var. Snapseed ile yüzünüzde bulanan sivilce ve lekelerden tek tıkla kurtulabiliyorsunuz. Aynı özellik ile fotoğrafınızda bulunmasını istemediğiniz pek çok nesneyi de fotoğraf üzerinden kaldırabilirsiniz. En iyi mobil için tasarlanmış fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında olduğu için listemizin en başında yer alıyor. Ayrıca IOS işletim sistemli telefonlarda da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

VSCO 

Fotoğraflarında filtreler denemeyi ve fotoğraflarına farklı efektler eklemeyi sevenlerin en sık kullandığı uygulamalardan birisidir. Birçok Instagram ünlüsünün bu uygulamayı kullandığını biliyor muydunuz? Kullanımı zor olmamakla beraber öğrendiğiniz takdirde çok güzel fotoğraflar çıkartabilirsiniz.

Pixellab 

Küçük resim düzenlemeleri yapmak ve yazılı görseller hazırlamak isteyenlere tavsiye ettiğimiz nadir uygulamalardan birisidir. Pixellab fotoğraf düzenleme uygulaması ile Youtube gibi platformlarda video küçük resimlerinizi oluşturabilir, Instagram hikayelerinizi özelleştirebilir veya çeşitli platformlar için kendi tasarımlarınızı üretebilirsiniz.

Afterlight 2 

Renklerle oynamayı seven arkadaşlar için bu uygulama bir harika. İçerisinde birçok ayar seçeneğiyle fotoğraf düzenleme uygulamaları arasından özellikle seçilmiştir. Uygulamayı deneyin ve fotoğraflarınızın farkına varın.

Darkroom 

Listemizin sonuncu sırasında yer alan bu uygulama ile fotoğraflarınızın ışık dengesini profesyonelce düzenleyebilirsiniz. Siyah-beyaz fotoğraf tutkunları bu uygulamayı bol bol tercih ediyor. Uygulama içerisinden fotoğraflarınıza keskin geçişler verebilir ve diğer uygulamaların yapamadığı pek çok şeyi resimlerinize uygulayabilirsiniz.