Dilencilikte Son Nokta Dijital Dilencilik

Yazar Muhammed Yahya Varlık / 1 Kasım 2016 17:00
Gün geçmiyor ki şaşırmayalım. Artık dilencilik sanal ortamı taşındı. Haberin devamı için sayfamıza...
Dilencilikte Son Nokta Dijital Dilencilik

Dilencilikte Son Nokta:

Gün geçmiyor ki şaşırmayalım. Son teknolojik gelişmelerle  ve sanal dünyanında gelişmesiyle birlikte dilencilikte de resmen çığır açtı. 

Eminim mutlaka özel mesaj kutunuza gelen çoçuğum çok hasta veya çoçuğum kanser hastası deyip para yardımı talep kişiler denk gelmişsinizdir ve genellikle de cümleye şöyle başlayor; kocam veya çocugum çok hasta kredi çekemiyorum veya borç bulamıyorum gibi nedenler de duymussunuzdur. Ama yardım etmeye çalışmamıssınızdır çünkü maddi durumunun gerçekten kötü olduğuna inanmamıssınızdır ve ya   Yardım etmeye niyetli olsanız bile istenen miktarlar oldukça da bu yüzdende yardım edememissinizdir. Teknoloji ve sanal dünya ilerledikçe galiba meblalarda sanki yükseliyor. Önceden bir ekmek parası istenirdi şimdilerde ise nerdeyse bir araba parası. Bu kişilerde bizi nerde buluyor diye düşünüyorsanız onuda söyleyelim. Genellikle instegram veya diğer sanal dünyalardan buluyorlar ve paylaştığınız şeylere göre maddi durumuzunu anlamaya çalışıyorlar eğer ki maddi durumunuz yerindeyse de mesaj atıp maddi olarak yardım isteniyor. 

Belki gerçekten yardıma ihtiyacı olanlarda vardır fakat kendilerini sadece para isteyerek ne kadar inandırabilirler bu tartışılır.