İkinci Dünya Savaşı Day of Infamy

Yazar Muhammed Yahya Varlık / 25 Aralık 2016 09:38
İkinci dünya savaşı konulu oyunları sevenler için iyi bir haberimiz var: Day of Infamy ile savaşın kalbinde yaşayacaksınız.
İkinci Dünya Savaşı Day of Infamy

Day of Infamy, Insurgency isimli oyunun bir modu aslında. Bir oyunun modu olarak başladı ancak çok sevildi ve şimdi piyasaya çıkmak için gün sayıyor. Day of Infamy gerçekten sanki İkinci Dünya Savaşının ortasındaymışsınız havası estiriyor ve sanki savaşı siz yaşıyormuşsunuz hissi veriyor. Grafik olarak çok dolu olduğunu söyleyemeyeceğiz fakat oynayış olarak kesinlikle başarılı. Malum Titanfall 2 gibi oyunların yanında çok sönük kalan bir oyun aslında Day of Infamy. 32 kişilik sunucu açılabiliyor ve oyunu multiplayer olarak da oynayabiliyoruz. Bir de Cooperative Combat isimli, öldükten sonra yeniden oyuna dâhil olabileceğiniz bir mod var.

Oyunda Officer, Machinegunner, Assault, Rifeleman, Sniper ve Engineer gibi farklı sınıflar var. Her sınıftan bir takımda maksimum 2 adet bulunabiliyor. Düşmanın öldürülmesi aynı gerçek hayattaki gibi bir iki kurşunla gerçekleşebiliyor. Bu da sizin daha da dikkatli olmanızı sağlıyor ve daha gerçekçi bir savaş deneyimi yaşamanıza neden oluyor. Silah upgrade etme özelliği de var. Bu sayede oynarken silahınızı upgrade edebiliyorsunuz.

Day of Infamy kesinlikle size farklı bir FPS deneyimi yaşatmak istiyor ve bunu da başarıyor. Özellikle haritalara alışmam çok uzun sürdü. Day of Infamy Steam de 31 TL'ye satılıyor ancak şu anki kış indirimi ile birlikte 23,25 TL’lik fiyatı ile oyunu yüzde 25 daha ucuza satın alabilirsiniz.