CoD: Infinite Warfare Uzun Tanıtım Videosu İle Duyuruldu !

Yazar Muhammed Yahya Varlık / 2 Mayıs 2016 14:50
İlk olarak görseller ile ortaya çıkan ve hemen akabinde yayınlanan kısa teaser videoları ile oyun gündemini meşgul eden Call of Duty: Infinite Warfare'ın 48 saniyelik tanıtım videosu Hulu platformunda yayınlanmış ve oyun beklenenden önce sızdırılmıştı. Hemen ardından akşam saatlerini beklemeyen Activision, Call of Duty: Infinite Warfare'ın uzun duyuru videosunu yayına aldı.
CoD: Infinite Warfare Uzun Tanıtım Videosu İle Duyuruldu !

Oyunun tanıtım videosundaki savaş sahneleriyle açılışını yapıyor ve büyük bir hava aracının şehre düşmesine tanık oluyoruz. Olasılı kaza olayların da fitilini ateşleyen yerlerden birisi olacak. 

Oyunun geliştirici ekibi olan Infinity Ward logosu sonrasında ise her zamanki gibi savaş sahnelerinden kesitler bizleri beklemekte. Havada süzülmeye başlayan hava taşıtlarının gözükmesi ile birlikte videodaki aksiyon sahnelerinin de artmaya başlamış olduğunu görmekteyiz. Bazı arbede anlarından sonra ise oyunun esas temasını oluşturmakta olan uzaya doğru yelken açıyoruz ve geçtiğimiz aylarda hayata veda eden David Bowie'nin Space Oddity (Ground Control to Major Tom) şarkısı ile birlikte videonun görünüşü de büyük ölçüde değişim göstermekte.

Uzaya çıkış muhtemelen hikaye gereği olacak fakat videoya bakacak olur iseniz hikayenin bölümlerinde uzay savaşlarının da yeri büyük olacak. Star Wars'ı aratmayan bu sahnelerden sonra oyunun geçeceği bazı bölgelere işaret edilmiş. Sonlara doğru Saturn'ün halkasını bile görmekteyiz. İşte bu noktada hikayenin ne yönde ilerleyeceği ise merak unsuru. Çünkü ortada uzaylılar da olmayınca oyunun hikayesi uzayda sömürgeleşme muhabbetlerine girebilir. Tabi tüm bu anlatılanlar dışında videoda robotlar, uzayda atıp düşmanları yakaladığımız grapling hook gibi detaylar da bulunuyor.

Videonun son saniyeleri beklenen sürprize ayrılmış. Burada bıyıklarına aşık olduğumuz Captain price'ın önderliğinde Modern Warfare'ın yeniden tasarlanmış halini görüyoruz.