Bermuda Şeytan Üçgeninin Sırrı Sona Mı Eriyor!!!

Yazar Muhammed Yahya Varlık / 26 Ekim 2016 03:00
Bermuda Şeytan Üçgeni diye anılan esrarengiz yere artık ABD'li meteorologlar bir açıklama getirdi. Neden o bölgede uçak ve gemilerin birden bire ortadan yok olduğunu ve bir daha asla bulunamadığına dair sırrı çözüyorlar mı? Haberin devamı Sayfamızda........
Bermuda Şeytan Üçgeninin Sırrı Sona Mı Eriyor!!!

Öncelikle yazıma Bermuda şeytan üçgeninin ne olduğunu ve sırrı ile ilgili bir kaç şeyi açıklamaya çalışacağım. Bermuda şeytan üçgeni ;atlantik okyonusunda bulunan manyetik bir bölge. Bu bölgede bir çok uçak ve gemi esrarangiz bir şekilde ortadan kayboluyor. Bunu şimdiye kadar bilim adamları orada manyetik bir alan olduğunu ve o yüzden bu ortadan yok olmaların olduğunu açıklamıştı. Fakat yinede kesin bilgilere dayandırmamıştı o yüzden de hala .bermuda şeytan üçgeni hakkındaki sır gizemini sürdürmekte.

Uzun yıllar hatta asırlarca açıklık getirilemeyen bu gizem pek çok kişiler tarafından acaba esrarengiz güçler tarafından mı yönetiyor ve ya orada esrarengiz bir güç mü var diye düşünüyorlar. Hatta bu kişilerin içerisinde bir çok bilim adımı da bulunmakta ve bu düşünceler sonucundda kyıp kıta atlantisinde orada bulunabileceği ve o yüzdende antlantik okyonusunun adını aldığını söyleyebiliriz. Kristof kolomb'un bile tuttuğu günleklerde oradan bahsederken anlaşılamayan uçan cisimlerin var olduğunu söylemiştir.

Diger bu düşünce ise bu konuda meydana gelen esrarengiz olayların, metan gazlarının ortaya çıkmasının, ani hava değişimlerinin sebebi sadece doğalgaz cilvesiydi.doğal gaz sadece karadan cıkmayacağı gibi denizden de çıkabilir ve bu dışarı çıkışlar kara parçasını oynatabiliyorken aynı zamanda da suda fışkırtabilir diye düşünülüyor. Ayrıca bermuda şeytan üçgeninin olduğu bölge sıcak su akıntılarınında olduğu bir bölgedir. ve dogalgaz sayesinde de tabakalaşan okyonus tabanları ile gemiler ve uçaklar düşmektedir denilmektedir.

Son olan ve en güçlü iddia ise meterologların öne sürdüğü iddia ise şudur: Bermuda şeytan üçgeni denilen üçgeninin üstünde bulunan altıgen bulutlara rastlanılındı ve bu bulutlarada uçak bombası denildi. Bu bulutların patlayarak birden denize düşmesi ile okyonusta derin çukurları oluşturduğu söyleniyor. Ve bu çukurların oluşturduğu Rossby dalgası deniliyor ve uçak ve gemilerin bu bölgede kaybolduğu söylenmekte.

Hangi düşüncenin doğru olduğuna siz okuyucularıma bırakıyorum. Yorum bırakmayı unutmayın