Apple Music Şarkılarını Alarm Sesi Yapın

Yazar Muhammed Yahya Varlık / 2 Ekim 2020 17:33
Apple Music ile neler yapabileceğinizi biliyor musunuz ? Örneğin Apple Music’te bulunan şarkı içeriklerinden istediğiniz birini alarm sesi olarak ayarlayabilirsiniz.
Apple Music Şarkılarını Alarm Sesi Yapın

Apple’ın geride bıraktığımız günlerde Music uygulamasını Türkiye’ye açmasıyla beraber ve bu uygulamayı ilk 3 ay bedava dağıttığı sunması ile pek çok Apple hayranı Apple Music’i kullanmaya başladı. Sunulduğu andan bu yen temel gündemden düşmeyen Apple Music, sunmuş olduğu 3 aylık deneme sürümü ve iOS‘te en temel uygulamaya entegre olarak gelmesi ile rakipleri Spotify, Deezer ve Tidal‘ın önüne geçmeyi kısa bir süre içinde başardı. Apple Music, iOS cihazların beraberinde PC, Mac, Android, Apple Watch ve Apple TV platformlarında da çalışıyor. Apple Music Şarkılarını Alarm Sesi Yapmak için makalemizin devamını okuyun.

Apple Music Şarkılarını Alarm Sesi Olarak Ayarlama

Apple Music Şarkılarını Alarm Sesi Olarak Ayarlamak için;

Apple Music uygulamasını açın ve alarm sesi yapmak arzu ettiğiniz müziği aratın.

Alarm sesi yapmak arzu ettiğiniz müziğin üzerine tıklayın ve hemen sağ alt köşede bulunan “…” simgesine tıklayın.

Açılan Apple Music ekranından “Müziklerime Ekle” butonuna basın.

Uygulamanın sağ alt köşesinde görülen “Müziklerim” düğmesine basın ve müziklerinize gidin.

Açılan ekranda az önce eklediğiniz parçayı bulun ve üzerine tıklayın. Sağ tarafında “…” simgesini göreceksiniz, o düğmeye tıklayın.

Karşınıza gelecek ekranda bulut simgesi göreceksiniz. Bulut simgesine bastığınızda bu şarkı telefonunuza indirilmeye başlayacak.

Apple Music Şarkılarını Alarm Sesi Yapma

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra telefonunuzdan Alarm uygulamasına girin ve “+” düğmesine basarak yeni bir alarm oluşturma işlemi başlatın. Bu işlemin ardınadn “Ses” düğmesine basarak, karşınıza çıkan ekrandan “Bir parça seçin” düğmesine bastıktan sonra telefonunuza kaydettiğiniz müziği bulun ve seçin.

İşte tüm Apple Music Şarkılarını Alarm Sesi Olarak Ayarlama işlemi bu kadar. Bu işlemler sayesinde Apple Music‘den indirmiş olduğunuz şarkıları kolaylık bir şekilde alarm sesi yapabilirsiniz.