Apple EarPods İçin Pratik Özellikler

Yazar Muhammed Yahya Varlık / 6 Ekim 2020 16:53
Apple EarPods kulaklıklar alışılagelmişin dışında olan görünümü ve özellikleriyle kullanıcıları şaşırtmaya devam ediyor. Apple EarPods, bir kulaklıktan çok daha fazlasını sunuyor.
Apple EarPods İçin Pratik Özellikler

Apple EarPods İşinizi Kolaylaştırır

Teknolojik aletlerde olduğu gibi Apple kulaklıklar da her geçen gün değişiyor ve gelişiyor. Bu değişim ve gelişime paralel olarak pratikleşen bu cihazlar kullanıcıların işini kolaylaştırdığı gibi ihtiyaçlara da ziyadesiyle cevap veriyor. Apple EarPods cihazlar uzun zamandır devam eden bilgi ve birikimin neticesinde, alanında uzman kişilerce tasarlandı. Apple EarPods hemen hemen tüm Apple cihazlar için uyumlu olduğu gibi şık bir tasarıma sahiptir ve üzerinde yer alan navigasyon tuşlarıyla pek çok işlemi kolaylıkla gerçekleştirmenizi sağlar.


Apple EarPods Özellikleri

Apple EarPods’un sanılandan çok daha fazla özelliği bulunmaktadır. İlk olarak, bir müziği başlatmak veya durdurmak için kulaklığa bir kez tıklatmak yeterlidir. Kulaklığa iki kez tıklamak bir sonraki şarkıya geçilmesini sağlayacaktır. Üç kez tıklamak şarkıyı başa alacağı gibi, tekrar üç kez tıklarsanız bir önceki parçaya geçiş yapılacaktır.

Hemen hemen her detayı hesaba katmış olan Apple, EarPods kulaklığı üretirken kulaklığa iki kez tıklayıp basılı tuttuğunuzda şarkıyı ileri almanızı da sağlamıştır. Apple EarPods, elbette yalnızca müzik dinlemek için kullanılmamaktadır. Örneğin gelen arama olduğunda, aramayı yanıtlamak için kulaklığa bir kez tıklamanız yeterli olacaktır. Aramayı yanıtladığınızda EarPods’un mikrofonunu kullanarak görüşmenizi sağlayabilirsiniz. Şayet birisiyle görüşüyorken ikinci bir çağrı almışsanız, o zaman yine kulaklığa bir kez tıklayarak ilk görüşmeyi bekletebilir, diğer görüşmeye geçiş yapabilirsiniz. Eğer ikinci görüşmeyi yanıtlamak istemiyorsanız kulaklığa bir kez tıklayıp basılı tutmanız yeterli olacaktır.

EarPods kulaklık ile elbette görüşmeyi sonlandırmak da mümkündür. Bunun için kulaklığa iki kez tıklamak yeterli olacaktır. Bunun dışında EarPods kulaklık sizi Siri’ye de bağlayabilir. Boş bir anda kulaklığa tıklayıp basılı tutmanız Siri ile iletişime geçmenizi sağlayacaktır. Elbette Apple EarPods kulaklığın özellikleri bunlarla sınırlı değildir. Tüm bunlara ek olarak Apple bu kulaklığı üretirken selfie çekmenizi de kolaylaştırmak istemiştir. Telefonunuzu kamera moduna aldıktan sonra kulaklıkta yer alan butona tıklarsanız kolaylıkla selfie çekimi de gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca EarPods kullanırken kulaklığı left sola, right sağa gelecek şekilde kullanmak durumunda olmadığınızı da hatırlatmak isteriz. Apple EarPods kulaklık, öncelikli bilinmesi gereken bu özelliklerinin dışında elbette daha pek çok özelliğe sahiptir