2016 Yapım Bilim Kurgu Filimleri

Yazar Muhammed Yahya Varlık / 25 Kasım 2016 06:25
2016 yapım olan ve henüz izlemeye fırsat bulamadığınız fakat her biri birbirinden muhteşem bilim kurgu konulu filmler sizlerle!
2016 Yapım Bilim Kurgu Filimleri

1) Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı

Yenizmezler ekibinin en son Ultrob Çağı'ndan sonra bir çok maddi ve manevi kaybı olmuştur.Bu durumdan yakının Amerikan hükümeti ile de arası açılır ve hükümetin verdiği kararla sadece tehlike anında ortaya çıkması kararı alınır. Fakat arkadaşını kurtarmak isteyen Kaptan Amerika bu durum yüzünden yenilmezler takımı ile arasında bir sürtüşme çıkar. Bu sürtüşmenin sonucunda da yenilmezler takımı ikiye bölünür. Hükümet yanlısı olanlar ve bağımsız olmak isteyenler olarak. Aralarında bir sürtüşme olurken ayrıca da bir düşman daha doğmaya başlamıştır.

2) Uyumsuz Serisi: Yandaş

Tris ve Four yaşandıkları dünyayı daha iyi hale getirmeye çalışmaktadırlar ve bunun içinde duvarın ötesine geçmeye karar veririler. Fakat duvarın ötesinde istedikleri şekilde işler yürümez ve zor günler onları beklemektedirler. Jeanine'nin ölümünden sonra rahatladıklarını ve özgürlüğe kavuştuğunu düşünüyorlardı fakat yeni dünya hakkında hiç bilmediklerini öğrenecekler.

3) Batman v Süperman: Adeletin Şafağı

Man of Steel de yaşanan büyük çatışmadan sonra Metropolis kargaşa alanına dönüşmüştür. Kargaşa haline dönüşen dünyada Süperman tartışılan bir kahraman olmaya başlar ve bu tartışmanın bir tanesinide Batman düşünmektedir. Batman ve Yeni Dünya insanlarının bir çoğu tarafından da tehtit olabileceği düşünülür Ve Batman bu durumdan dolayı yaşadığı şehir olan  Gotham'dan Metropolis'e gelir. İlk görüşten itibaren ise zaten birbirlerini sevmezler. Bu durum yen, bir düşman ortaya çıkana kadar sürer ve güçlerini birleştirme kararı alırlar.

4) Star Trek Sonsuzluk 

Atılgan gemisi 5 senelik görevlerinin çoğunu tamamlamış sadece iki seneleri kalmıştır fakat birden bire kendilerini ıssız bir bölgede bulurlar. Dünya ile de tamamen irtibatları da kesilmiştir. Üstüne üstlük adada kendilerine karşı çok tehlikeli düşmanlarda bulunmaktadırlar.

5) Hayalet Avcıları 

Haletlerin gerçekliği hakkında bir kitap çıkartan Erin Gilbert ve Abby Yates bir türlü kitap satışlaarı istedikleri olmaz ve ses getiremezler. Kitabı yazdıktan seneler sonra ise Gilbert'e bir üniversitede hocalık teklifi gelir ve Gilbert de tekifi kabul etmiştir. Kitap bu arada ortaya çıkar ve bir çok kişi tarafından dalga konusu olmuştur. Bu arada da  Manhattan'a birden hayaletler musallat olur ve  Gilbert, Yates, mühendis Jillian Holtzmann ve metroda çalışan Patty Tolan Manhattan'ı kurtarmak için ortaya koyarlar.

6) Yarına Dönüş

Filmin konusu 2040 yılında geçmektedir. Genç ve parlak bir bilim adamını geçmişe e-posta yollamasının yolunu bulmuştur. Bu bulduğu önemli buluşu da ilk defa kötürüm olarak kalan sevgili için kullanmaya karar verir çünkü sevgilisi araba kazası ile kötürüm kalmıştır.

7) Kırılma

Bekar bir anne olan Renee gizemli bir suç örgütü tarafından kaçırılır ve neden kaçırıldığını anlayamaz. Genç kadının yegane amacı ise bundan sonra hayatta kalıp bu örgütün elinden kurtulabilmektir.

8) Kralın Kılıcı: Final Fantasy XV

Eos bir zamanlar sihirli kristallere sahip olan bir gezegen olasına karşı herkesin saygı duyarak birlikte yaşadığı bir gezegende olmuştur olmuştur. Zaman içinde ise bu kristaller yok olmuştur ve sadece bir tane kalan Lucis ulusu kristalini saklamayı başarmışlardır. Bu kristalin gücü ile sadece gezegenlerinive işgalcilerden kendilerini korumuşlardır . Fakat son yıllarda müthiş bir silahlı güç oluşturan aç gözlü olan Niflheim, diğer ülkeleri topraklarına katmıştır ve bununla da yetinmeyip ve gözünü şimdide de Lucis'e dikmiştir. Savaşmak istemeyen Eos ise savaşmak istemez ve Niflheim ile çok ağır şartları olan ateşkes imzalayan ve başkent Insomnia dışında tüm topraklarını kaybeden ülkenin kaderi o andan itibaren, Kingsglaive adıyla bilinen çok özel bir orduya ve bu ordunun seçkin askeri Nyx Ulric'e bağlıdır.